Jak správně pečovat o psí střevní mikrobiom pro optimální zažívání, vitalitu a imunitu?

Jak správně pečovat o psí střevní mikrobiom pro optimální zažívání, vitalitu a imunitu?

Psí zdraví začíná ve střevech

Že zdraví začíná ve střevech, věděl už slavný starověký lékař Hippokratés. O zdraví střev se vyplatí pečovat mnohem dříve než dojde ke zvracení nebo průjmům. Ve střevě se nachází střevní mikrobiom, což jsou mikroorganismy, které žijí v trávicím traktu živočichů. Jejich správné množství a složení je pro celkové zdraví organismu klíčové. Se stavem mikrobiomu souvisí také  vitalita, stav imunitního systému, kvalita srsti, kůže a celková pohoda organismu. 

Psí biom - doplňky DogMama

Co je důležité pro zdraví mikrobiomu?


1) Hlavní je, by strava psa byla vyvážená a obsahovala potřebné živiny, vlákninu a probiotika. 


2) Vláknina je důležitá pro správnou funkci střevního traktu.


3) Probiotika jsou speciální mikroorganismy, které se dají doplňovat nebo podpořit. Přidávání probiotik do stravy pomáháte udržovat zdravou mikroflóru v tlustém střevě.


4) Pitný režim. Zajistěte, aby váš pes měl stále k dispozici dostatek čisté vody. Hydratace je klíčová pro správnou funkci nejen trávicího systému.


5) Fyzická aktivita podporuje celkové zdraví psa, včetně zdravého zažívání. Procházky, běhání nebo hry mohou podpořit trávicí procesy.


V našich Vitamlskách „Zdravé zažívání“ naleznete psyllium, brusinky i akáciovou pryskyřici. 


Psyllium

Psyllium v doplňcích pro psí zdraví od DogMama

Psyllium je rostlina, konkrétně semena rostliny Plantago ovata, která je známa svými vlastnostmi zlepšujícími trávení a stolici. Semena psyllia jsou bohatá na rozpustnou vlákninu a jsou často používána jako přírodní prostředek k regulaci trávicího systému u lidí i zvířat, včetně psů.


Psyllium je zvláště známé pro svou schopnost zadržovat vodu a vytvářet želatinovou hmotu. Tím může pomáhat zmírňovat zácpy nebo naopak ulehčovat průjmy. Vytvořená hmotnost může pomáhat regulovat stolici a podporovat zdravý pohyb střev. Vláknina dále slouží jako potrava pro bakterie, které se v trávicím traktu nacházejí.


Díky svým schopnostem regulovat stolici může psyllium být užitečné při prevenci a léčbě průjmů u psů. Při průjmech zahustit stolici a zlepšit její konzistenci.

Psyllium může být také užitečné pro psy, kteří trpí problémy s análními žlázami. Při správném dávkování a používání může pomoci udržovat stolici ve správné konzistenci a tlaku, což může minimalizovat problémy s análními žlázami.


Brusinky

Brusinky, Vitamlsky DogMama pro psí zdraví

Brusinky jsou známé svým vysokým obsahem antioxidantů a jsou bohaté na vitamíny C, A a K, vlákninu a minerály. Pro psí zdraví mají několik pozitivních účinků. Brusinky obsahují vlákninu, která podporuje zdravé trávení a reguluje stolici.


Brusinky obsahují antioxidanty, jako jsou flavonoidy a vitamín C, které mohou pomáhat chránit buňky před poškozením volnými radikály. To přispívá k celkovému zdraví psa a podpoře imunitního systému.


Brusinky jsou známy svou schopností podporovat zdraví močových cest. Obsahují látky nazývané proanthokyanidiny, které preventivně bojují proti infekcí močových cest tím, že brání bakteriím v přichycení k močovým cestám.


Akáciová pryskyřice

Akáciová pryskyřice je přírodní látka získávaná z akátových stromů, zejména z druhu Acacia senegal nebo Acacia seyal. Tato pryskyřice má dlouhou historii v tradiční medicíně a je známa svými prospěšnými účinky pro tělo. 


Akáciová pryskyřice je užitečná pro podporu trávení a regulaci stolice. V některých případech se používá k léčbě průjmu nebo k zahuštění stolice. Díky svým vlastnostem akáciová pryskyřice poskytovat vlákninu, což je pro zdraví tlustého střeva a celkové trávicí funkce.


Některé studie naznačují, že akáciová pryskyřice může mít imunomodulační účinky, což znamená, že může ovlivňovat funkci imunitního systému. Tato vlastnost může pomoci posílit obranyschopnost psa. Některé pryskyřice mají protizánětlivé vlastnosti, což může být prospěšné v případě problémů s trávicím traktem nebo dalšími zánětlivými stavy.

 _

_
Prohlédněte si vitalmsky DogMama Zdravé Zažívání

 

Zpět na blog