Krev ve stolici psa - co dělat, když má pes krev ve stolici?

Krev ve stolici psa - co dělat, když má pes krev ve stolici?

Pokud pes vykazuje krev ve stolici, je to varovný signál, který vyžaduje okamžitou pozornost. Možné příčiny mohou zahrnovat prasklé cévky v konečníku, parazity, otravy nebo jiné závažné problémy. Jednorázový nález čerstvé krve nemusí být vždy alarmující, ale pravidelné krvácení nebo větší množství krve mohou signalizovat vážné zdravotní problémy.

Příčiny krvácení ve stolici u psů mohou být různorodé, zahrnující záněty v trávicím systému, parazity, stravovací problémy, expozici jedu, nádory, infekce, hemoroidy a další. Krvácení může být také spojeno se stářím, a proto je důležité při jeho objevení konzultovat s veterinářem.

Kromě krve ve stolici mohou pes vykazovat další příznaky, jako je ztráta chuti k jídlu, zvracení, průjem, ztráta váhy nebo bolest při výkalech. Je klíčové rozlišit mezi červenou a černou krví, což může poskytnout indikace o zdroji krvácení.

Co dělat, když najdu krev ve stolici psa 

Pokud uvidíte krev ve stolici svého psa, měli byste vyhledat veterinární péči, či veterináře minimálně telefonicky kontaktovat. Následně se léčba odvíjí od diagnostiky a může zahrnovat podpůrnou péči, změnu stravy, podání léků nebo chirurgické zákroky.

Pozor na barvu - červená nebo černá?

Mezi čevenou a černou krví ve stolici je velký rozdíl. Červená krev značí, že je čerstvá, a ke krvácení tak pravděpodobně dochází někde v zadní části trávicího traktu. Pokud je krev ve stolici černá, znamená to, že už prošla trávícím traktem, a důvod krvácení tedy bude pravděpodobně někde na jeho začátku. 

Prevence hraje klíčovou roli v udržení zdraví psa

Zahrnuje pravidelné návštěvy veterináře, očkování a v případě nutnosti také odčervení.

Zvolte jistotu a tu nejlepší péči o střeva a trávicí systém vašeho psa. Vitamlsky DogMama Zdravé zažívání obsahují probiotika pro udržení zdravé mikroflóry, přírodně detoxikují organismus, a snižují záněty v trávicím traktu. Dlouhodobě tak přispívají k pohodě pejska, pevné a pravidelné stolici, snižují případy zvracení, nadýmání, zlepšují kvalitu srsti a kůže. 

🐶 Chci vitamlsky pro svého psa 🐶

Krev ve stolici štěňat řešte okamžitě 

Krev ve stolici u štěňat je zvláště závažným problémem, a protože často nemají všechna očkování, je nutné se okamžitě poradit s veterinářem. Podobně i u starších psů, kde je krev ve stolici častější, je důležité nezanedbávat tuto záležitost a konzultovat s odborníkem.

Návštěva veterináře

Před návštěvou veterináře je užitečné se zamyslet nad tím, co pes za poslední dny jedl, a přinést co nejvíce informací o jeho stravě. Nestyďte se pořídit fotografii stolice - veterináři tak můžete velmi pomoci s diagnostikou. Veterinář provede důkladné vyšetření, může provést odběr krve a moči, či provést sono detailnějšího obrazu o zdravotním stavu psa.

Zpět na blog