Pes nadměrně líná aneb co dělat, když psovi vypadává srst?

Pes nadměrně líná aneb co dělat, když psovi vypadává srst?

Línání u psů je přirozeným procesem, avšak nadměrné línání může být způsobeno některými méně či více závažnými faktory. Ať už se bojíte o zdravotní stav nebo se zkrátka chcete zbavit množství chlupů ve vašem domě, v následujícím článku jistě najdete odpovědi.

Příčiny vypadávání srsti

Línání je přirozený cyklus obnovy srsti, ovlivněný ročními obdobími, s největší intenzitou na jaře a na podzim. Psi chování v domácnostech, ale stále častěji i ti "venkovní", na základě genetiky, jsou však vystaveni dlouhodobě vyšší teplotě, což může prodloužit dobu línání nebo dokonce vést k celoročnímu vypadávání srsti.

Kdy vyhledat veterinární pomoc

Pokud pes ztrácí velké množství chlupů, má matnou nebo prořídlou srst, je vhodné konzultovat s veterinářem. Nadměrná ztráta srsti může signalizovat zdravotní problémy, jako jsou nedostatky výživných látek nebo dermatologická onemocnění, jaké například alergie. Zpozornit byste také měli pokud se pes nadměrně drbe, či si srst dokonce vykousává. 

 

Jak omezit vypadávání srsti psa ve třech krocích

Vyčesávání: Pravidelné vyčesávání odstraní odumřelou srst a posílí vztah mezi vámi a psem. Každý tip srsti přitom vyžaduje odlišný druh hřebenu/kartáče. 

Koupání: Koupání pomáhá odstranit odumřelé chlupy, zvlhčuje kůži psa a zajišťuje lesklou srst. Kůže psa má odlišné pH oproti té lidské, proto vždy používejte pouze šampon určený pro psí srst. 

Výživa: Zajistěte vyváženou stravu bohatou na omega-3 a 6 mastné kyseliny, vitaminy skupiny B, zinek a biotin pro zdravou srst a kůži. Všechny tyto složky poskytují DogMama vitamlsky 6v1, které perfektně pečují o zdraví, imunitu, srst a kůži vašeho psa.

Vitamlsky jsou poloměkká, chutná a voňavá srdíčka, která váš pes bude milovat! Bez barviv, ochucovadel, obilovin a drůbeže.

🐶Prohlédnout si vitamlsky 🐶

Zpět na blog