Probiotika pro psy - proč jsou důležitá a jak je používat

Probiotika pro psy - proč jsou důležitá a jak je používat

Probiotika pro psy: Posilující zdraví vašeho chlupatého přítele

Probiotika se v poslední době stávají stále populárnějšími, a to nejen pro lidi, ale také pro naše milované čtyřnohé kamarády. Ale co jsou vlastně jsou a jak konkrétně mohou prospět našim psím společníkům?

Co jsou probiotika a jak fungují?

Probiotika fungují tak, že dodávají živé mikroorganismy - bakterie, do trávicího traktu, zejména do tlustého střeva. Tyto mikroorganismy mají prospěšné účinky na zdraví hostitele, v tomto případě psa.

Když jsou psi vystaveni stresu, špatné či nekompletní stravě nebo užívají antibiotika, může dojít k narušení rovnováhy bakterií ve střevě. To může vést k různým zažívacím problémům, jako jsou průjmy, zácpy nebo nadýmání. Probiotika pak pomáhají obnovit tuto rovnováhu tím, že dodávají další množství "dobrých" bakterií, které pomáhají trávení a imunitnímu systému.

Dobré bakterie obsažené v probiotikách mohou také konkurovat škodlivým mikroorganismům, což může pomoci zabránit infekcím a zánětům. Navíc některé druhy probiotik mohou produkovat látky, které přímo potlačují růst škodlivých bakterií.

Kdy a jak je používat?

Probiotika je možné používat dlouhodobě v doporučené dávce. Vyšší dávka se hodí například při aktuálním užívání antibiotik, nemoci a problémech s trávením. 

Naše vitamlsky DogMama Zdravé zažívání jsou skvělou volbou pro psy všeho věku a rozhodně budou vašemu pejskovi chutnat. Nejsou to typické prášky a tabletky, ale úžasně voňavá a poloměkká srdíčka, jejíž chuť bude pes milovat. 

Podívat se na vitamlsky 🐶 

Jsou vhodná pro všechny psy?

Ano, probiotika jsou být užitečná pro všechny psy, od štěňat po seniory. Pomáhají udržovat zdravou střevní mikroflóru a posílit imunitní systém. Pokud má váš pes problémy se zažíváním, alergie nebo časté infekce, jsou probiotika užitečným doplňkem k léčbě.

Přínosy probiotik pro psy:

  1. Zlepšení trávení: Probiotika mohou pomoci snížit nadýmání, průjem a zácpu u psů tím, že podporují zdravou trávicí funkci.

  2. Posílení imunitního systému: Dobré bakterie ve střevech mohou posílit obranyschopnost psa proti infekcím a nemocem.

  3. Léčba alergií: Některé studie naznačují, že probiotika mohou pomoci snížit záněty spojené s alergiemi u psů.

  4. Podpora dobrého chování: Zdravé střevo může mít vliv i na chování psa. Pravidelná konzumace probiotik může pomoci snížit úzkost a podrážděnost.

Všichni chceme, aby naši psi byli šťastní a zdraví. Zahrnutí probiotik do jejich stravy může být jedním způsobem, jak dosáhnout tohoto cíle. 

Zpět na blog