Je důležité vědět složení stravy, kterou podáváte svým psům.

Víte, co psům podáváte v doplňcích stravy?

Víte, co psům podáváte v doplňcích stravy? Proč je důležité zkoumat celkové složení.

Jako majitelé našich čtyřnohých miláčků, pro ně nechceme samozřejmě to nejlepší. To, že jste zavítali na tyto stránky znamená, že vás zajímá, jak ještě více zkvalitnit život vašeho psa. Potravní doplňky jsou velké téma u lidí i u zvířat. 

Proč se zkoumat celkové složení výrobků?

Látky, které jsou obsaženy v potravních doplňcích jsou velmi důležité pro správné fungování psího těla. K tomu, aby byly správně začleněny do biochemických procesů v těle a plnily dobře svůj úkol je potřeba několik faktorů. 

Tím prvním je původ těchto látek. Látky získávané čistou cestou z přírodních zdrojů tělo lépe využívá a benefity jsou mnohem větší, než u synteticky vyráběných látek. Výrobky, které obsahují syntetické a chemicky zpracované látky tělo pejska zbytečně zatěžují. Pokud jsou podávány často, v těle se hromadí a orgány musí vynakládat větší úsilí na detoxikaci těla.

Druhá důležitá věc je množství účinných látek v podávané dávce. Pokud je množství malé, látky nebudou mít šanci zapojit se v dostatečné míře do biochemických procesů. V malém množství jsou vitamíny a minerály v těle spíše zbytečné. Pokud řešíte takovými doplňky nějaký konkrétní problém, pravděpodobně ho nevyřešíte a peníze vyhazujete oknem.

Třetí věc je celkové složení a obsah všech pomocných látek, doplňkových látek a nosičů. Nosiče jsou látky, které se často používají v potravinářství a potravinářském průmyslu k různým účelům, včetně zlepšení textury, chuti a stability potravin. Nosiče mohou být použity k rozptýlení aromat a esenciálních olejů v potravinách. Také pomáhají při zachování konzistence potraviny a zlepšení chuti. Jiné pomocné látky např. pomáhají držet tabletu pohromadě.  Některé pomocné a doplňkové látky nejsou úplně vhodné a mohou dráždit např. citlivý zažívací trakt zvířete. 

Ve vitamínech je velmi malé množství pomocných a doplňkových látek, je třeba to řešit?

ANO!

Musíme si uvědomit, že jsme součástí ekosystému na naší planetě. I když se snažíme naším psům (i sobě) podávat kvalitní stravu a vyhýbat se chemikáliím a kontaminantům, jsme jim vystaveni na každém rohu. Dlouhá desetiletí se používají pesticidy, herbicidy, fungicidy, antibiotika, vakcíny a další léky. Všechny tyto látky psí těla zatěžují. Z mého pohledu je naprosto zásadní vyhýbat se kontaminantům jak jen to jde a nepodávat je zvířatům zbytečně v doplňcích stravy.


Naše výrobky obsahují pouze přírodní doplňkové látky, které navíc tělo pomáhají detoxikovat. Nevyskytují se v nich žádná umělá dochucovadla ani barviva. Je pro nás důležité, aby vaši psi přijímali jen potravu a doplňky, které jsou pro ně přirozené a které zbytečně nezatěžují trávení. Mezi takové látky patří lepek, ten v našich produktech nenajdete. Vitamlsky obsahují antioxidanty, které pomáhají tělu bojovat s volnými radikály v těle a snižují záněty ve tkáních. Jak již zmiňuji výše, je důležité, aby látky v doplňcích měly přírodní původ. Kopřiva dvoudomá, která je obsažena v našich produktech je skvělý zdroj vitamínu C a minerálů. Čekankový olej zlepšuje celkovou obranyschopnost organismu a přispívá k lepšímu stavu kůže. Pivovarské kvasnice jsou skvělým a přirozeným zdrojem vitamínů skupiny B a kurkuma obsahuje látky, které pomáhají snižovat záněty v těle.

Prohlédněte si účinné vitamlsky DogMama pro podporu zdraví a pohody psů:

Vitamíny a minerály pro psy od značky DogMama.

Zpět na blog