Zdravé štěně běhá, vitamínový pamlsek DogMama

Tři zázračné látky pro zdraví a imunitu vašeho psa

V dnešní době je péče o zdraví našich domácích mazlíčků neodmyslitelnou součástí jejich dobrého života. Stejně jako u lidí, i u psů je důležité zajistit optimální fungování jejich trávicího a imunitního systému. V tomto článku se zaměříme na tři přírodní látky, které mohou být pro zdraví vašeho psa velmi prospěšné: čekankový kořen, kvasnice a echinacea. Prozkoumáme jejich vlastnosti a přínosy pro psí organismus a poskytneme vám ucelený přehled o tom, jak mohou tyto látky podpořit zdraví a pohodu vašeho chlupatého přítele.

 

 
Čekankový kořen

Čekankový kořen je rostlinná surovina získávaná z kořenů čekanky (Cichorium intybus), která je tradičně využívána pro své léčivé vlastnosti. Kořeny čekanky obsahují inulin, látku podobnou sacharidům, avšak nestravitelnou v trávicím traktu. V kontextu psího zdraví má čekankový kořen několik pozitivních účinků.

 1. Podpora trávení: Inulin obsažený v čekankovém kořeni slouží jako prebiotikum, které podporuje růst prospěšných bakterií v tlustém střevě. Prebiotika slouží jako potrava zdraví prospěšným bakteriím ve střevě. Tyto bakterie jsou důležité pro správné trávení a vstřebávání živin.

 2. Zlepšení střevní mikroflóry: Čekankový kořen pomáhá udržovat zdravou střevní mikroflóru, což má pozitivní vliv na celkové zažívání psa. Zdravá střevní mikroflóra je úzce spojena s lepším imunitním systémem.

 3. Posílení imunitního systému: Přestože přímý vliv čekankového kořene na imunitní systém psa může být omezený, jeho schopnost podporovat zdravou střevní mikroflóru přispívá k celkovému zlepšení imunitního systému. Zdravé střevo je klíčové pro prevenci nemocí a udržení optimálního zdraví.

 4. Podpora vstřebávání vápníku: Inulin zvyšuje přirozené vstřebávání vápníku ze střeva do psího těla a tím pomáhá udržovat v krvi a v těle jeho fyziologické hodnoty.

 
Kvasnice

Kvasnice jsou jednobuněčné mikroorganismy, které patří do skupiny hub. Kvasnice jsou známé svými přínosy pro zažívací systém a imunitní systém psů. Kvasnice mají hned několik skvělých vlastností, kterými přispívají k lepšímu zdravotnímu stavu psa.
 1. Probiotický účinek: Kvasnice mají probiotické vlastnosti. To znamená, že podporují růst a aktivitu prospěšných bakterií v trávicím traktu psa. Tato rovnováha bakterií je klíčová pro zdraví zažívacího systému a optimální trávení.

 2. Stimulace imunitního systému: Kvasnice obsahují látky, které aktivují buňky imunitního systému a zvyšují produkci protilátek. Tímto způsobem mohou přispívat k odolnosti organismu vůči infekcím a nemocem.

 3. Prevence a léčba průjmů: Některé druhy kvasnic mohou pomoci při prevenci a léčbě průjmů u psů. Probiotika obsažená v kvasnicích pomáhají obnovit rovnováhu střevní mikroflóry po průjmu nebo u psů s citlivým trávením.

 4. Bohatý zdroj vitamínů skupiny B: Kvasnice jsou bohatým zdrojem vitamínů skupiny B, které jsou esenciální pro mnoho biochemických procesů v těle, včetně energetického metabolismu.

 
Echinacea

Echinacea je rostlina původem z Severní Ameriky. Několik druhů této rostliny je známo pro své léčivé vlastnosti. Rostlina obsahuje různé látky, jako jsou flavonoidy, polyacetyleny, polysacharidy a éterické oleje, které jsou považovány za odpovědné za její léčivé účinky. Echinacea zlepšuje funkce imunitního systému následujícími způsoby.
 1. Stimulace bílých krvinek: Echinacea je známá svou schopností stimulovat produkci bílých krvinek, což jsou buňky odpovědné za obranu těla před infekcemi.
 2. Zvýšení produkce cytokinů: Echinacea také může ovlivňovat produkci cytokinů, což jsou signální látky v těle, které regulují imunitní reakce.
 3. Antioxidanty: Flavonoidy obsažené v echinacei jsou antioxidanty, které chrání buňky před poškozením volnými radikály.
 4. Imunomodulační účinky: Echinacea má imunomodulační účinky, což znamená, že může pomáhat vyrovnávat a regulovat imunitní odpovědi v těle.
  Čekankový kořen, kvasnice i echinaceu obsahují naše Vitamlsky „Multifunkční 6v1“.

  🐶 PODÍVAT SE NA VITAMLSKY ZDE 🐶

  Zpět na blog